понеділок, 24 травня 2010 р.

10 способів гаяти час у Львові

Як і обіцяв раніше, ділюся фотками весняного Львова, яким ми його побачили напередодні святкування дня Міста.


 Львів на цей раз приніс несподівані враження.

По-перше, у нас з дружиною було купа вільного часу - повний світловий день з 9.00 до 22.00. А більшість місць були знайомі з численних попередніх поїздок. Тому вперше зіткнулись з проблемою як ефективно згаяти ці години.

Раніше, коли був дефіцит часу і орендоване місце перебування,  навіть в голову не приходило, що Львова може виявитись забагато...


По-друге, вразила маса туристів і підвищений рівень цін в порівнянні з жовтнем минулого року. Львів став українською Меккою для екскурсантів. На вулицях особливо багато поляків і росіян. Та й українців зі східних мегаполісів вистачає. Справжній туристичний бум. Радію за місцеву економіку, однак атмосфера вистояної старовини потихеньку випаровується... Львів спіткала доля Праги з точки зору нестримної туристичної навали.

Отож, рекомендую відвідувати і фоткати місто Лева рано вранці, а ближче до обіду вибиратись в навколишні замки "Золотої підкови".

Однак, якщо вас, як і нас, занесло у Львів, і є вакуум часу для заповнення, пропоную такі можливо уже "попсові" варіанти:

1. Вивчати націонал-патріотичну специфіку, якою дихає місто, не зважаючи на жоден політичний клімат
2. Спостерігати за дощем, попиваючи сливянку чи каву на мяких стареньких канапах кавярні "Кабінет" в приміщенні Просвіти. І якщо пощастить, спостерігати за дощем, заливаючим середмістя3. Завітати до "Дзиги" - арт-серця сучасного мистецтва Львова. Послухати імпровізації піаніста під хід німого кіно. Подивитись галерею.


4. Завітати до художньою галереї в оздобленому зсередини шовком палаці Потоцьких з західноєвропейським живописом 16-19 ст. - тут представлен чудові роботи іменитих нідерландських, іспанських, італійських, німецьких, французьких майстрів. 

Жаль, від єдиної картини Гойї "Маха на балконі" довелось знайти лише табличку з назвою...
Однак порадувала римська безголова статуя Марса ІІ ст. н.ери, витягнута свого часу директором музею зі сміттєвої ями колишнього панського палацу на території Львівщини.


5. Знайти дивний готичний будинок. Підказка - це в районі костелів св.Лазаря та будинку органної музики, що теж був колись костелом з рідкісними елементами ар-нуово...


6. В "-надцятий" раз забрести на площу Ринок.


7. Залізти на вежу ратуші! Нафоткати стандартних листівкових світлин!!!


8. Обійти всі кам'яниці з книгою, де написана історія кожної з них...


9. Відчуваючи втому в ногах, сісти на перший ліпший трамвай і кататись з однієї кінцевої до іншої...

Це супер вихід, якщо шлунок уже не ведеться на принади шостої чи сьомої кавярні чи піццерії.. А сидіти-то хочеться!!


10. Попрощатись з призахідним Львовом і валити знову додому, на схід...

2 коментарі:

  1. А ще можна завітати до Арсеналу (у них дивовижна колекція холодної зброї), з нього попрямувати до Кумпеля - на смачнюще живе пиво (хто любить) та козиний сир з прянощами та морозиво, звідти гайнути до Вероніки чи Кулінарії на Грушевського за солоденьким и врешті-решт зануритись в атмосферу "паризького блошиного ринку" в Дежавю))))

    ВідповістиВидалити
  2. Клас. СПАСИБІ, lady-mellamory !!!
    Дійсно корисна і нова (думаю не лише для мене) інформація про Львів.
    З перерахованого знав хіба що про Арсенал...

    ВідповістиВидалити