субота, 28 січня 2012 р.

Виставка «Вертикаль»: нова хвиля українського живопису

26 січня 2012 року на Подолі відкрилась прекрасна виставка творчого об’єднання 7 молодих художників «Вертикаль»: Володимир Михайлов, Іван Вострих, Наталія Найда, Оксана Свіжак, Олександр Ступак, Олександра Христофорова, Сергій Скрипіцин


Захід незвичний з багатьох причин:

По-перше, в Україні достатньо рідко художники гуртуються в групи. Зазвичай у людей творчих переважає амбітність, а мистецьке «Я» настільки велике , що не допускає існування собі подібних… у результаті чого деградує в ізоляції. У «Вертикалі»  йдеться про щось важливіше, спільніше, вагоміше. Молоді митці зробили перший крок до кардинально іншого шляху, і, варто визнати,  синергія вдалася.По-друге, кидалась у вічі величезна, незвична для Києва,  кількість відвідувачів, які прийшли на відкриття. У пам’яті закарбувалась душевна і невимушена атмосфера. Кожну картину можна розглядати годинами, така концентрація сильних робіт чинить незвичний вплив на сприйняття, спочатку буває важко сфокусуватися. Виставка стала магнітом притягування однодумців з мистецьких кіл Києва: музично скрасили подію гурт «Зелена гичка», гурт «Хорея Козацька» під проводом Тараса Компаніченка.


По-третє, усі митці пройшли потужну академічну школу, у їхніх творах звучить сила поколінь попередників, детально вивчених і розумом, і серцем. При цьому вражає новизна погляду – не криклива еклектика поп-арту – а більш складніша, осмислена серцем, направлена не на епатаж, а вглиб душі нова естетика того благого і світлого начала, що тягнеться крізь віки, крізь класичні шедеври, крізь національну і разом з тим глобальну еволюцію істинної творчості.


Естетика дії образу, а не сюжету, естетика впливу плями, а не форми, якась тонка естетика сакрального, сокровенного, яка виражена у звичних, навіть буденних речах. Ці речі воскресають і сповнюються предвічним буттям під пильним оком і досконалим пензлем майстрів нової хвилі.

«Вертикаль» – це те, що відкриває інший вимір нашої «горизонтальної»  реальності, в якій ми від народження до гробу змушені бігати в полоні грошей, гріхів і пристрастей. «Вертикаль» – це нитка між небесним і земним у єдиній і неповторній точці часу, в якій усе стає на місця у нашій свідомості-нашому розумі-нашому серці.

Відвідавши виставку, повільно заглибившись у споглядання полотен, можна відчути повернення забутого в «пласких» горизонтальних просторах по-дитячому теплого і неймовірно-простого дотику тихого щастя.
Роман Корнилюк


Світ організований тоді, коли він організований по вертикалі.
Вертикаль – єднання землі і неба, що втілюється в образах, і кожен з них одкровення.
Зору відкривається лише очевидне, розуму відкривається лише зміст, і тільки серце зриме

Виставка «Вертикаль» триватиме
з 27.01. до 8.02.2012
Щоденно з 11-00 до 19-00
вул.Фролівська 1/6
Фонд сприяння розвитку мистецтв
http://foundart.org.ua/ua/events/12/01/26/736

Немає коментарів:

Дописати коментар