Автори: кіноантон та Юкагубар
Буша |
Полягає він в тому, що до цього містечка запрошуються скульптори з усієї України та прямо на місці починають витісувати скульптуру. Так, за весь час існування цього фесту в цьому селі вже назбиралось близько 200 скульптур. Таким чином, ця ледь знана місцинка може похвалитись статусом такого собі скульптурної столиці України.
Більшість памятників зібрані в скульптурному парку, який знаходиться в самому центрі містечка.
Зустрічають відвідувачів два символічні пам’ятники: кобзар та мадонна, що стоять обабіч входу. Саме цим двом образам найбільше присвячено в українському образотворчому мистецтві.
Ну а увійшовши в арку, раджу йти як заманеться, адже скульптура на території цього парку стоїть як заманеться: на схилах, під деревами, вздовж доріжки, серед квітів та, часом, й просто валяється серед лугу.
Цього року фестиваль каменотесів триватиме протягом двох тижнів по 15 серпня. Новинкою сезону, як відзначили організатори фесту, будуть гончарі, які долучаться до вже традиційних скульпторів.
Буша |
Часто зустрічаються твори і на канонічні сюжети.
Якось мені пощастило почути рядки із записника одного миколаївського митця, який прощався зі своєю рідною землею. Все своє життя він пояснив лишень однією фразою: «моє життя – це молитва моєї матері про мою землю, країну, світ». Саме ці слова згадались, коли я зустрівся з наступною скульптурою.
В цілому, твори вражають своєю свободою, що не обмежується ані тематикою, ані стилем, ані будь-чим іншим. Тож поряд можуть трапитись і абстрактні твори і скульптури на народні та міфологічні сюжети.
Далі про Бушу...
Немає коментарів:
Дописати коментар